f_logo_rgb-hex-blue_512

Osolte si život!

Nebojte se, nepleteme si pojmy s dojmy, a dokonce jsme se ani nezbláznili. Jen si říkáme, že díky nám máte život oslazený až až, a tak přišel čas na takovou malou, nenápadnou, a především slanou novinku.

Říkáme to bez okolků – pěkně jsme se nad ní zapotili. Od prvotního nápadu vytvořit ke sladkým sušenkám protipól v podobě slaných krekrů vedla k finálnímu produktu dlouhá cesta se spoustou zatáček a dovedně ukrytých nástrah. Zkoušeli jsme, ochutnávali, brainstormingovali, pak zase zkoušeli, zase ochutnávali… (A pak, čistě pro jistotu, ochutnávali ještě víc – tato část se rozhodně nikdy nesmí zanedbat!)

Ale všechna ta práce nakonec přinesla své ovoce v podobě našich nových slaných a – pozor – bezlepkových snacků značky Free village, které vám teď s hrdostí představujeme.

salty-fb

 Jak si můžete povšimnout, z nepřeberné záplavy navrhovaných příchutí to u nás nakonec vyhrály čtyři – základní slaná (salted), bylinková (herbs), koření a zelenina (spices and vegetables) a chilli a čedar (chilli and cheddar). Každá z nich je naprosto jiná, a každá má své osobité kouzlo – což je zjevné už jen z toho, že se ani v rámci kanceláře neshodneme, která z nich je ta nejlepší.

Naše krekry přivítají všichni bezlepkáři, kterým už lezou krkem sladké sušenky, ale i ti, kteří hledají svačinku na uzobávání při dlouhých cestách nebo večerním sledování televize. A samozřejmě nesmíme zapomenout na všechny, kteří přes den prostě jen pátrají, kde by co zakousli, protože je honí mlsná. (Pro ty máme obzvláště dobrou zprávu – máme otestováno, že i v otevřeném sáčku vydrží krekry několik dní prakticky bez ztráty své křupavosti. Tedy samozřejmě jen za předpokladu, že vy je vydržíte tak dlouho nesníst.) A samozřejmě, že jsou vhodné i pro ty, kterým lepek nedělá problémy – i to máme důkladně ozkoušeno.

Tak co, zkusíte si najít svého chuťového favorita?

f_logo_rgb-hex-blue_512

Podpořili jsme čištění řeky Orlice.

Akce úspěšně proběhla ve dnech 13. – 14. 4. 2019, byť počasí nebylo úplně ideální. Opět se podařilo z řek vylovit spousta civilizačního odpadu a např. v Albrechticích nad Orlicí se dočasně uskladnila velká hromada nasbíraného civilizačního odpadu, kterou se podařilo sesbírat z Tiché a Divoké Orlice zhruba v polovině čištěného úseku v Přírodním parku Orlice.